Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi / Bilgisayar Mühendisliği
1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
AIT1101 Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi I 2+0+0 Zorunlu 2
BLM1101 Fizik I 3+2+0 Zorunlu 5
BLM1102 Matematik I 5+0+0 Zorunlu 5
BLM1121 Lineer Cebir 3+0+0 Zorunlu 4
BLM1122 Bilgisayar Mühendisliğine Giriş 2+0+0 Zorunlu 3
BLM1123 Programlamaya Giriş  3+2+0 Zorunlu 5
TDI1101 Türk Dili I 2+0+0 Zorunlu 2
YDI1101 Yabancı Dil I 3+0+0 Zorunlu 4
Toplam AKTS 30
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
AIT1201 Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi II 2+0+0 Zorunlu 2
BLM1201 Fizik II 3+2+0 Zorunlu 5
BLM1202 Matematik II 4+0+0 Zorunlu 5
BLM1221 Ayrık Matematik 3+0+0 Zorunlu 4
BLM1222 Nesneye Dayalı Programlama 3+2+0 Zorunlu 4
BLM1223 Devre Analizi 3+1+0 Zorunlu 4
TDI1201 Türk Dili II 2+0+0 Zorunlu 2
YDI1201 Yabancı Dil II 3+0+0 Zorunlu 4
Toplam AKTS 30
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BLM2120 Diferansiyel Denklemler 3+0+0 Zorunlu 5
BLM2121 Olasılık ve İstatistik 3+0+0 Zorunlu 5
BLM2122 Elektronik 3+1+0 Zorunlu 5
BLM2123 Veri Yapıları 3+1+0 Zorunlu 6
BLM2124 İleri Programlama 3+1+0 Zorunlu 6
[G] SEC.III YY. Dersleri II Sınıf Seçmeli Dersleri - Seçmeli 3
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BLM2221 Mantık Devreleri 3+0+0 Zorunlu 4
BLM2222 Programlama Dilleri 3+1+0 Zorunlu 6
BLM2223 Veritabanı Yönetimi 3+1+0 Zorunlu 6
BLM2224 Algoritmalar 3+1+0 Zorunlu 6
BLM2225 İnternet Tabanlı Programlama 2+1+0 Zorunlu 5
[G] SEC.IV YY. Dersleri II Sınıf Seçmeli Dersleri - Zorunlu 3
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BLM3101 İş Sağlığı ve Güvenliği I 2+0+0 Zorunlu 2
BLM3120 Staj I 0+0+0 Zorunlu 2
BLM3121 Mikroişlemciler 3+1+0 Zorunlu 4
BLM3122 Sayısal Analiz 2+1+0 Zorunlu 4
BLM3123 Veri İletişimi 3+1+0 Zorunlu 5
BLM3124 Bilgisayar Ağları 3+0+0 Zorunlu 5
USD3150 İspanyolca I 3+0+0 Seçmeli 5
USD3151 Rusça I 3+0+0 Seçmeli 5
USD3152 Arapça I 3+0+0 Seçmeli 5
[G] SEC.V YY. Dersleri III Sınıf Seçmeli Dersleri - Seçmeli 8
Toplam AKTS 45
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BLM3201 İş Sağlığı ve Güvenliği II 2+0+0 Zorunlu 2
BLM3221 Otomata Teorisi 3+0+0 Zorunlu 4
BLM3222 Sinyaller ve Sistemler 3+0+0 Zorunlu 4
BLM3223 Yazılım Mühendisliği 2+0+0 Zorunlu 4
BLM3224 Bilgisayar Mimarisi 3+0+0 Zorunlu 4
BLM3225 İşletim Sistemleri 3+0+0 Zorunlu 4
USD3250 İspanyolca II 3+0+0 Seçmeli 5
USD3251 Rusça II 3+0+0 Seçmeli 5
USD3252 Arapça II 3+0+0 Seçmeli 5
[G] SEC.VI YY. Dersleri III Sınıf Seçmeli Dersleri - Seçmeli 8
Toplam AKTS 45
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BLM4111 Girişimcilik 3+0+0 Zorunlu 3
BLM4120 Staj II 0+0+0 Zorunlu 2
BLM4121 Mühendislik Tasarımı 0+4+0 Zorunlu 5
[G] SEC.VII YY. Dersleri IV Sınıf Seçmeli Dersleri - Seçmeli 20
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BLM4220 Bitirme Projesi 0+4+0 Zorunlu 5
[G] SEC.VIII YY Dersleri IV Sınıf Seçmeli Dersleri - Seçmeli 25
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler